partner realizace

Realizace UPOL – podzim 2022

Chata pod Tesákem, 22. – 25. 9. 2022
Kurz kombinuje přednáškové bloky (velmi neformální) s prostorem prakticky okamžitě ověřit nabyté znalosti v praxi zkušenostního učení. Nabízí přehledný mix základních typů zážitkových aktivit a her, vysvětluje jejich vztah k výchově mladých lidí a možnosti jejich využití ve volnočasových programech.

Kurz je stavěn jako startovní. Umožňuje si bez přehnaných nároků a zbytečně výzvového ladění osahat různé typy zážitkových aktivit, naučit se je chápat jako prostor pro osobní rozvoj účastníků a používat zpětnou vazbu jako způsob, jak tyto procesy ve skupině akcelerovat.

Chatu Pod Tesákem najdete v Hostýnských vrších, blízko Chvalčova nebo Rajnochovic. Pohodlně u ní zaparkujete. Hromadná doprava? Z Olomouce po deváté vlakem do Přerova, odtud autobusem.

Chata je turistická, poskytuje komfort přiměřený tomuto adjektivu. Osvědčila se každopádně při organizaci předešlých kurzů a to zejména přístupem do krásné přírody i zázemím pro indoorové aktivity apřednáškové bloky. Vaří tady dobře. 

P1360373

Petr "Burčák" Sedlář

šéfinstruktor, lektor

Pedagog volného času v Domě dětí a mládeže Helceletka. Věnuje se aplikaci zkušenostního učení do zájmového vzdělávání, vývoji her a především stavění z lega. Na kurzu hlídá proviant a fidorky.

20190809_153119

Pavla "Pavli" Vyhnálková

instruktor, lektor

Akademický pracovník na Univerzitě Palackého v Olomouci. Věnuje se pedagogice volného času, metodice her i volnému času seniorů. Odborný garant kurzu a autorita pro určení večerky.

vasin

Václav "Wax" Hodulík

technický instruktor

Pedagog volného času v Domě dětí a mládeže Helceletka. Drahně let je namočen ve skautské organizaci a neziskových projektech pro ohroženou mládež, mistr nůžek a izolepy.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 13.20.11

Tereza "Teebee" Buchtová

instruktor

Akademický pracovník na Univerzitě Palackého v Olomouci. Věnuje se obecné i školní pedagogice, filosofii výchovy a komunikaci. 
Je specialistkou nočních her a rozhodování patových situací.

eska

Eva "Eška" Heroudková

instruktor,  lektor

Pedagog volného času v Domě dětí a mládeže Helceletka. Specializuje se na výtvarné a keramické aktivity a vyhaslé sopky. Na kurzu hlídá lékárničku, obvazy, alpu a jiné esenciální vonné oleje.